Vendula Petrová

Megurine Luka (Vocaloid)

Vocaloid je program určený pro skladatele či amatérské zpěváky, kteří neumí moc dobře zpívat. Do programu se dají nahrát hlasy profesionálních japonských zpěváků, pro které byly vytvořeny jejich "anime charaktery".
Megurine Luka (巡音ルカ) je třetí japonský Vocaloid 2. generace vytvořený firmou Crypton Future Media. (zdroj: postavy.cz)

Tuto postavu jsem si ke cosplayi vybrala v roce 2012 díky jejím písním a charakteru a doteď patří mezi mé oblíbené.

Max Caulfield (Life is Strange)

Life Is Strange je epizodická adventura z roku 2015. Byla vyvinuta společností Dontnod Entertainment a vydána společností Square Enix pro Android, iOS, PlayStation 3, PlayStation 4, Windows, Xbox 360 a Xbox One. Všech pět epizod bylo postupně vydáno v průběhu roku 2015.

Hra sleduje studentku Max Caulfield, která zjistí, že má schopnost vracet čas. Hráč může příběh ovlivnit řadou rozhodnutí, každá volba vyvolává efekt motýlích křídel, kde malé změny vedou k velkým variacím později. Vracení času pak umožňuje hráči vyzkoušet dopady různých variant. (zdroj: Wikipedia.org)

Max Caulfield jsem si oblíbila již od začátku hraní této hry. Měly jsme společné jak charakterové, tak i fyzické rysy, a tak bylo jen otázkou času, kdy vytvořím cosplay i na ni. Jelikož jsem už dříve nosila podobný účes jako ona, nechala jsem si narůst a nabarvit vlasy tak, abych nemusela nosit paruku a co nejvěrněji tak mohla ztvárnit tuto postavu.

Willy Wonka (Karlík a továrna na čokoládu)

Tuto postavu jsem si ve ztvárnění legendárního Johnnyho Deppa oblíbila natolik, že jsem ji zkrátka musela zahrnout mezi mé cosplaye.

S kabátem mi pomáhala šikovná paní švadlena Hana Zbořilová. Košile, boty, detail na cylindru a hůl jsou mé výroby. Tento cosplay byl k vidění na festivalu Animefest 2018, kde jsem vyrobila i speciální mini čokoládové tabulky s originálním obalem a čtyřmi zlatými kupony, díky kterým mohli šťastní nálezci získat plakát zdarma.

Ciel Phantomhive (Kuroshitsuji)

Tato postava pochází z japonského animovaného seriálu Black Butler (Kuroshitsuji). Rozhodla jsem se ztvárnit verzi z přebalu komiksu, a poté jsem navrhla vlastní design kostýmu pro tuto postavu.

Kuchiki Toko

Postava z méně známé vizuální novely Kara no Shoujo. Tato hra mne velmi zaujala skrz spojitost s Danteho Božskou Komedií, a tuto postavu jsem si vybrala k cosplayi díky podobným fyzickým, ale i osobnostním rysům.

Fotografie: první tři: © Butrix Production, čtvrtá: autor neznámý

Mercy

Angela Ziegler neboli Mercy je postava pocházející z týmové videohry Overwatch vydané společností Blizzard Entertainment.

Jelikož je Mercy jedna z mála postav, jejíž strategie může být více defenzivní a "mírumilovná", byla mi nejbližší. Styl, kterým s ní hráč může hrát mi byl velmi blízký její nekonfliktností a možností pomáhat druhým. Bohužel mne vášeň pro tuto hru záhy přešla a zůstala jsem proto pouze u této jedné verze inspirované originální kresbou od MonoriRogue.

Fotografie: © Bronislav Bažant, poslední: © Vítek Kage Kratochvíl

Fotografie:

Ayano Tateyama

Tato postava pochází z anime Kagerou Project. Cosplay mi pomohla vytvořit šikovná švadlena Hana Zbořilová a vznikl na přání mého kamaráda.

Fotografie: © Bronislav Bažant