Vendula Petrová

Návrh designu LP desky, CD a brožury s texty

Maturitní práce.
Nejprve jsem vytvořila jednotlivé masky, které podtrhují texty písní v albu (AURORA - Infections of a Different Kind), nafotila je, upravila a použila k vytvoření těchto grafických návrhů. Jedná se pouze o návrhy; autorské právo za texty písní, názvy i písně samotné patří samotné zpěvačce a jejímu produkčnímu týmu.

Sazba a grafická úprava plakátu pro Animefest 2019

V roce 2019 jsem byla poprvé dobrovolníkem pro Animefest a měla tam první menší úkol - graficky zpracovat plakát a reklamu na tento ročník do časopisu KAM V BRNĚ (květen 2019 - 63. ročník).
Kresba dráčka v misce: © 1elda1
Kresba velkého draka: © Jana Yuffie Kilianová

Sazba a grafická úprava vlastních sborníků básní a povídek

Jelikož jsem studovala střední školu se zaměřením na ilustraci, osvojila jsem si i znalosti stylistické úpravy textů, jejich kombinací s ilustracemi, správné montáže stran a knižní vazby. Tyto znalosti často využívám i u vlastních projektů.

Ve stínu

Tento sborník vznikl jako souhrn děl, které bylo možno vidět na mé první výstavě v rámci herního festivalu OstroFcon 2018. Kresby jsem doplnila o vlastní básně ve volném verši, které jsem složila ke každé záporné postavě, kterou jsem ilustrovala. Ilustrace k tomuto projektu naleznete zde.

Kapky na cestě

Má první ilustrovaná knížka, jejíž elektronická verze vznikla na konci roku 2018. Vytvořila jsem ilustrace a nasázela texty mnou psaných povídek a myšlenek. V první polovině roku 2020 byla tato realizace vytištěna jako kniha. Více informací o tomto projektu naleznete zde.

Návrh tetování

Návrhy tetování pro mne nebo mé známé.

Návrh dvoustrany s recepty

V rámci procvičování v programu Adobe InDesign jsem vytvořila sérii oblíbených receptů a graficky zpracovala jejich provedení v dvoustranách.

Návrh vizitek

Nejprve jsem vytvářela vlastní vizitky, nyní dělám i pár designů pro své známé.
Snažím se udržet čistý vzhled, který neruší od podstatných informací, které má vizitka sdělit.